News

Merkezimize Ziyaret 06.05.2022

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Health Teknoloji Hızlandırma Merkezi ve İSEK Koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan ÖZTÜRK ve ReDis İnovasyon’un kurucusu Selin ARSLANHAN merkezimizi ziyaret etti. Merkez altyapımız kendileriyle paylaşılmış ve girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik olası işbirliği modelleri hakkında görüşmeler sağlanmıştır.

TAGEM Ar-Ge Destek Projesi Açılış Toplantısı 20.04.2022 Tarihinde Gerçekleştirildi

Sağlık Bilimleri Üniversit esi organizasyonu ile “Hipokloröz Asidin Yaş Meyve ve Sebzelerin Hasattan Tüketiciye Kadar Olan Süreçte Kayıpların Azaltılması Etkinliğinin Araştırılması” başlıklı TAGEM Ar-Ge Destek Programı projesi kapsamında açılış toplantısı DETUAM, TAGEM, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü, Adana …

Kandilli Kız Lisesi ile Konferans

17 Aralık 2021 Kandilli Kız Lisesi Lise Düzeyi Bilim ve İnovasyon Farkındalık programı kapsamında öğrencilere Endüstriyel Biyoteknoloji hakkında bilgiler paylaşıldı.  

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesini Ziyaret Ettik

9 Aralık 2021 Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Alüminyum Test ve Analiz Merkezi ziyaret edildi.

Validebağ Research Center

52
NUMBER OF PROJECTS
42
NUMBER OF ARTICLES
3
NUMBER OF PATENTS
4
NUMBER OF AWARDS

What Can We Do Together?

Testimonials

prof-dr-gurkan-ozturk

Prof. Dr. Gürkan Öztürk

Medipol Üniversitesi

“SBÜ’nin Validebağ kampüsünde kurulmakta olan Araştırma Parkı’nı görme ve inceleme fırsatını buldum. Doğayla iç içe tarihi bir bina, olabilecek en uygun şekilde bu merkez için dönüştürülmüş ve her araştırmacının rüyalarını süsleyecek üstün teknoloji ürünü cihaz alt yapısıyla donatılmış. Tıbbi – biyolojik ve biyoteknolojik araştırma alanlarının pek çoğunu kapsama potansiyeline sahip bu güzel eserin ülkemiz araştırma ekosisteminin önemli bir parçası olacağına inanıyorum.”

prof-dr-gurkan-ozturk

Prof. Dr. Gürkan Öztürk

Medipol University

“I had the opportunity to see and examine the Research Park being established in SBU’s Validebağ campus. A historical building surrounded by nature has been transformed in the most appropriate way possible for this center and equipped with state-of-the-art equipment infrastructure that will make every researcher’s dreams come true. I believe that this beautiful work, which has the potential to cover many medical – biological and biotechnological research fields, will be an important part of our country’s research ecosystem.”

dr-emrah-eroglu

Dr. Emrah Eroğlu

Sabancı Üniversitesi

“Validebağ Araştırma Parkı, huzur veren kampüsü ve  iyi donanımlı laboratuvarların bir arada bulunduğu Türkiye’deki nadir araştırma kurumlarından birisidir. Yeni nesil ileri teknolojileri bünyesinde barındıran bu merkez, araştırmacılar için büyük çalışma olanakları sunuyor. İleride bilime yön verebilecek çalışmaların yapılabileceği potansiyel bir cazibe merkezi olan bu enstitü ve araştırmacıları ile ortak çalışmalar yürütmekten heyecan duymaktayım.”

dr-emrah-eroglu

Dr. Emrah Eroğlu

Sabancı University

“Validebag Research Park is one of the rare research institutions in Turkey with a peaceful campus and well-equipped laboratories. This center, which incorporates new generation advanced technologies, offers great working opportunities for researchers. I am excited to collaborate with this institute and its researchers, which is a potential center of attraction where studies that can shape science in the future can be conducted.”

dr-hasan-demirci

Dr. Hasan Demirci

Koç Üniversitesi

“Deneysel Tıp Uygulama Araştırma Merkezi Validebağ Araştırma Parkı biyolojinin birçok alanında araştırmacıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek teknik ve tecrübe altyapısına sahiptir. Özellikle kendi çalışma alanım olan yapısal biyoloji alanına bakıldığında ulaşabildiğim cihaz altyapısı itibariyle Balkanların ve Ortadoğu’nun en iyi imkânlarını sunmaktadır. Ayrıca birçok uluslararası yayın ve patentin ulusal ve uluslararası düzeyde iş birlikleri ile hayata geçirilebileceğine inancım tam. Bu Araştırma Merkezinde çalışmak büyük bir ayrıcalık ve tüm personeline ayrıca destekleri için öte teşekkür ederim.”